Oblike dela in potrebščine

POUK – OBLIKE IN METODE DELA

Pri usvajanju novih spretnosti v jeziku so učencem poleg klasičnih metod poučevanja v pomoč razni avtentični ali didaktično prirejeni materiali, od avdio ali video posnetkov, revij, spletnih strani, slik, kartic, knjig, do posebno motivacijskih interaktivnih nalog na spletu. Pouk večkrat popestrimo tudi z nemškimi pesmimi in igrami ter besedili na temo poznavanja nemško govorečih dežel, v skupini Nemščina III pa tudi z uporabo v praksi – na ekskurziji.

Pouk nemščine poteka raznovrstno: frontalno, v dvojicah, skupinah ali samostojno, posebno pri ponavljanju in utrjevanju snovi. Zasnovan je tako, da se učenci urijo v vseh štirih spretnostih pri jeziku: poslušanju in govoru, branju in pisanju.

POTREBŠČINE

Nemščina I:

• Motta, Giorgio: Wir 1, učbenik za 7. razred osnovne šole
  • Motta, Giorgio: Wir 1, delovni zvezek za 7. razred osnovne šole
  • mali črtani zvezek
  • beležka s sredinsko črto (slovarček)

Učenci isti slovarček in zvezek uporabljajo dokler ni poln (prenesejo v naslednje šolsko leto).

Nemščina II:

• Motta, Goirgio: Wir 2, učbenik za 8. razred osnovne šole
  • Motta, Giorgio: Wir 2, delovni zvezek za 8. razred osnovne šole
  • mali črtani zvezek (lahko kar od lani)
  • slovarček (od lani)

Nemščina III:

• Motta, Giorgio: Wir 3, učbenik za 9. razred osnovne šole
  • Motta, Giorgio, Wir 3, delovni zvezek za 9. razred osnovne šole,
  • zvezek in slovarček

(Skupno 4 obiskov, današnjih obiskov 1)